kamień słoneczny - biżuteria z kamieniem słonecznym Iluzja Jewellery

Kamień słoneczny
Kawałek Słońca zaklęty w skale

 

Mało kto jest w stanie się oprzeć uwodzicielskiemu urokowi skalenia awenturynowego, bądź inaczej skaleniowi oligoklazu. Wprawdzie jego bardziej romantyczna i znana nazwa to kamień słoneczny, ale oddajmy mineralogom, co mineralogiczne. Jest jednym z rzadszych minerałów w swoim rodzaju, co oczywiście czyni go cenniejszym. Nie sposób go pomylić z innymi, gdyż wygląda niezwykle charakterystycznie. Trochę tak, jakby ktoś zaklął odrobinkę Słońca w kamieniu. Zapraszamy zatem w słoneczną podróż po Iluzji. Każdy naszyjnik z kamieniem słonecznym, czy też każda bransoletka z kamieniem słonecznym ma swoją odrębną opowieść i historię, ale scala je jeden główny mianownik – złocisty, migoczący minerał, który uwielbiamy. Przenika wiele z naszych już istniejących kolekcji i na pewno obficie zagości w przyszłych (tak, tak – mamy duże plany, ale to za chwilkę). Biżuteria z kamieniem słonecznym to ważna część naszej marki i praca z tym minerałem sprawia nam niezmiernie dużo radości. Ale do rzeczy. Jak to się wszystko zaczęło?

 

Pluszowy diament – kamień słoneczny i jego historia znajomości z człowiekiem.

kamień słoneczny

Kamień słoneczny występuje w wielu pięknych miejscach na świecie. Wydobywa się go obecnie głównie w Stanach Zjednoczonych, ale możemy go odnaleźć również w Norwegii, nad Bajkałem, na Sri Lance, Australii, RPA, w Chinach, oczywiście też na Madagaskarze, ale także i w Polsce. Wprawdzie został odkryty w Oregonie w USA, ale pierwsi zaczęli go wydobywać Rosjanie, a następnie Norwegowie. Wszystko to działo się nie tak dawno temu, bo w wieku XIX. Również w tych latach jubilerska marka Tiffany & Co. rozpoczęła jego wydobycie w Stanach Zjednoczonych, co doprowadziło do tego, że kamień słoneczny jest oficjalnym kamieniem stanu Oregon. Nazwano go pieszczotliwym mianem „pluszowego diamentu” i przyznamy, że bardzo nam się ta nazwa podoba. Okazuje się, że Tiffany & Co. po raz kolejny przyczyniła się do procesów, które nadają kształt branży jubilerskiej. Podobnie było przecież z tanzanitem. No właśnie – biżuteria. Wprawdzie kamień słoneczny ma wiele zastosowań, ale nas biżuteria interesuje przecież najbardziej.

 

Kamień słoneczny w biżuterii

naszyjnik z kamieniem słonecznym Alcyone - Iluzja Jewellery

Wspomnieliśmy, że skaleń awenturynowy – bardzo tę nazwę lubimy –  jest minerałem rzadkim i pięknym, Jego barwa to pomarańcz/brzoskwinia i przywodzi na myśl właśnie kojące, dobroczynne słońce. Zdarzają się też inne – potrafi przejść w rzadkie czerwienie, a nawet w brązy, ale ten najszlachetniejszy, ze stanu Oregon, to pomarańcz. Wykorzystywany w biżuterii w zasadzie od samego początku i to nie tylko ze względu na swój wyjątkowy wygląd, ale też ze względu na swoje właściwości. O właściwościach może za chwilkę, ale zasygnalizujemy tylko, że kamień słoneczny to minerał, który zaprasza do naszego życia wszystko, co pozytywne. W końcu przecież ma w sobie słońce.
W Iluzja Jewellery odważnie sięgamy po nasz złocisty skaleń. Jesteśmy przecież słoneczną marką. Przewija się przez większość naszych kolekcji, ale najwięcej go w Sun of Lemuria. Oświetlone słońcem, kolorowe niebo, nad Madagaskarem było inspiracją do stworzenia tej linii, ale inspiruje nas również do sięgania, bez żadnych skrupułów, po kamień słoneczny.

 

Jak go nosić i kiedy go nosić?

Kamień słoneczny - Iluzja Jewellery

Kiedy?

Dla nas kamień słoneczny kojarzy się jednoznacznie z latem. Musimy przyznać, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sytuacji, w której kamień słoneczny spotka się z promieniami słońca. Jeżeli komuś brakuje w życiu zachwytu lub ma trudności z wejściem w medytację, może wystawić np. swój naszyjnik z kamieniem słonecznym na działanie naszej dobroczynnej gwiazdy. Widok, który się wówczas wydarza może pomóc. Niemniej jednak lato nie ma wyłączności. W bardziej pochmurnych porach roku, kiedy słońca nam troszkę brakuje, kamień słoneczny potrafi oświetlić pozytywną energią przykładowo przedwiosenną szarość. W czasach mroku, warto mieć ze sobą kawałeczek słońca 😉

Jak?

Kamień słoneczny świetnie zestawia się z gorącymi barwami, gdzie, stając się częścią przemyślanej stylizacji, potęguje jej wydźwięk. Zatem wszelkie kreacje letnie i późnowiosenne z otwartymi ramionami powitają naszyjnik z kamieniem słonecznym. Sprawdza się także świetnie w kontrastach. W monochromatycznych zestawieniach, gdzie przykładowo bransoletka ze skaleniem awenturynowym jest jedynym kolorowym akcentem, przyciąga wzrok i podkreśla to, co chcemy podkreślić. Świadomie użyta biżuteria z kamieniem słonecznym może być doskonałym dopięciem naszej kreacji – taką kropką nad „i” lub jej głównym motywem. Wyrazisty naszyjnik, czy też subtelnie zaznaczona bransoletka z kamieniem słonecznym na pewno przyciągną wzrok i uwagę.

 

Jak kamień słoneczny powstaje i co potrafi zrobić?

kamień słoneczny inkluzje

Narodziny

Rodzi się w żywym ogniu. Być może dlatego też, kiedy na niego patrzymy potrafi ogrzać nie tylko serce, ale też całą naszą istotę. Kamień słoneczny powstaje wewnątrz lawy. Kiedy lawa dotrze na powierzchnię i wietrzeje, ujawniają się wówczas ukryte kryształy. Możemy dopatrzyć się w tym procesie symboliki. Za sprawą promieni słonecznych odkrywają się piękne sekrety. Tak też właśnie działa kamień słoneczny – ujawnia nasze ukryte talenty i przyciąga do naszego życia pomyślność i piękno. Na planie fizycznym nazywamy to właśnie awenturyzacją. Jest to migotliwy efekt optyczny, który kamień słoneczny zawdzięcza drobnym inkluzjom pirytu, niekiedy miedzi oraz także hematytu i goethytu. Drobinki innych minerałów mogą być widoczne gołym okiem lub nie, natomiast efekt migotliwej awenturyzacji widać zawsze i jest nieodłącznym elementem naszego skalenia awenturynowego. Inkluzje z reguły obniżają jakość minerałów, ale w przypadku kamienia słonecznego jest odwrotnie.

Właściwości

Kamień słoneczny jest minerałem, który przede wszystkim nas doenergetyzuje. Uruchomi naszą wewnętrzną moc i sprawi, że wszelka aktywność przyjdzie nam z łatwością. Potrafi przyciągnąć również sławę i rozbudza w nas chęć podróżowania. Wspiera nasze zdrowie i otacza nas ochronną barierą. Wzmocni nas, kiedy czujemy się osłabieni i oddziela nas od negatywnych wpływów osób, które wyczerpują naszą energię oraz finanse. Pomimo, że nazywany jest pluszowym diamentem, to utwardza nas i sprawia, że stajemy się w zdrowy sposób asertywni. Ludzie, którzy chcą nas wykorzystać, bądź uzależnić od siebie emocjonalnie zaczną z naszego życia znikać, gdyż wszelkie niższe energie rozpłyną się niczym cienie rozświetlone słońcem. Jest związany oczywiście z czakrą splotu słonecznego. Jego dobroczynny wpływ zwiększa naszą pewność siebie, wprowadza do życia solidność. Relacja ja – świat staje się płynniejsza. Aktywuje również energię seksualną, zwłaszcza, kiedy połączymy go z kamieniem księżycowym – wszyscy wtedy lubią nas nieco bardziej 😉

 

Skaleń awenturynowy w Iluzja Jewellery

bransoletka z kamieniem słonecznym Sunchain - Iluzja Jewellery

Wprawdzie kamień słoneczny może być także używany w budownictwie, dekorowaniu wnętrz i rzeźbiarstwie, ale do nas przemawia oczywiście najbardziej w biżuterii. Wspomnieliśmy, że nie boimy się używać tego potężnego minerału w naszych pracach i na pewno będziemy to kontynuować. Kamień słoneczny, jego wygląd i właściwości, jest jakby odzwierciedleniem DNA naszej marki. Dlatego też np. kolekcja Sun of Lemuria – nasza najbardziej słoneczna linia – jest nim wypełniona po brzegi. Uwiódł nas i zatraciliśmy się w nim całkowicie. Każdy naszyjnik z kamieniem słonecznym, każda bransoletka z kamieniem słonecznym, czy też w ogóle wszelka biżuteria z kamieniem słonecznym jest przez nas starannie zaprojektowana. Kamień słoneczny zestawiamy z innymi minerałami i symbolami tak, aby się nawzajem uzupełniały i wzmacniały. Biżuteria z kamieniem słonecznym w Iluzja Jewellery zawiera w sobie słoneczne skalenie z całego świata. Część pochodzi z Oregonu, ale sprowadzamy także minerały z Indii, czy też z Madagaskaru. Wybieramy tylko te, które po prostu czujemy.

Pamiętajmy też, że Słońce smakuje zawsze lepiej z kamieniem słonecznym.

Baw się Słońcem!
Baw się Iluzją!

 

Biżuteria z kamieniem słonecznym w Iluzja Jewellery

 

Naszyjnik z kamieniem słonecznym Piece of Sun

 

naszyjnik z kamieniem słonecznym piece of sun

Bransoletka z kamieniem słonecznym Sunchain

bransoletka z kamieniem słonecznym Sunchain Iluzja JewelleryNaszyjnik z kamieniem słonecznym Lemurian Trip

 

naszyjnik z kamieniem słonecznym

 

Naszyjnik z kamieniem słonecznym Alcyone

 

biżuteria z kamieniem słonecznym - naszyjnik Alcyone Iluzja Jewellery


Related Posts

Leave a comment