I-Luz-Ja Jewellery

Podążaj za Iluzją

Iluzja Jewellery - biżuteria autorska i biżuteria artystyczna - Kat
Iluzja Jewellery - biżuteria autorska i biżuteria artystyczna - Wojtek

Kim i czym jest Iluzja Jewellery?

Iluzja Jewellery to hipnotyczna marka biżuteryjna założona przeze mnie – Katarzynę Gomulską. Jestem wolnym duchem, który kocha nieskrępowaną, wychodzącą poza utarte ramy twórczość. Moje życie od zawsze kierowało się w stronę kreacji. Ukończyłam gdańskie ASP i z zawodu jestem projektantką wnętrz, ale zajmowałam się także malarstwem, tworzeniem identyfikacji wizualnej oraz projektami artystyczno – urbanistycznymi. Niezwykle ważny jest dla mnie sam proces twórczy, dlatego każdą  bransoletkę, naszyjnik, czy kolczyki projektuję i wykonuję sama. Lubię nieoczywiste zestawienia form, materiałów oraz kolorów, ale moja praca jest też wyrazem głębokiej miłości do kamieni i minerałów. Tworzę w swojej pracowni na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie ciągle czuć w powietrzu wiosnę. Jestem miłośniczką natury, głośnego śmiechu i dobrej muzyki. Pracuję w otoczeniu moich ukochanych roślin i trójki szacownych przedstawicieli starożytnej, psiej rasy chihuahua. Wszystko to daje mi  przestrzeń twórczą, inspirację i radość do tworzenia. Moje prace to biżuteria autorska i jednocześnie biżuteria artystyczna.

 

Druga strona Iluzji

 

W okolicy orbituje też mój mąż Wojtek, który zajmuje się kwestiami technicznymi i marketingiem naszej marki. Wojtek jest kulturoznawcą, który od wielu lat zawodowo zajmuje się wszelkimi formami marketingu. Począwszy od zarządzania contentem, SEO oraz SEM, poprzez social media i na eventach kończąc. Wojtek tworzy bazę, na której wyrasta moja twórczość i ze śmiechem powtarza, że w Iluzji nie sprawdzają się żadne utarte marketingowe standardy. Wszystko, co robimy wspólnie, jest świeże i pisane na nowo. Być może dlatego, że postanowiliśmy działać w prawdzie i autentyczności, a to sprawia, że wszelkie, wypracowane wcześniej przez kogoś, techniki, systemy i metody nie do końca się w takiej przestrzeni sprawdzają. Postanowiliśmy zatem, że wszelkie decyzje będziemy podejmować zdając się na intuicję. Dotychczas ta metoda się sprawdza.  Wciąż tu jesteśmy i nigdzie się nie wybieramy.

 

Nastrój Iluzji

 

Iluzja Jewellery to marka biżuteryjna, którą realizują dwie osoby. Chcemy, aby tak pozostało jak najdłużej i ta decyzja warunkuje nasze działania oraz miejsce, w którym ulokowaliśmy naszą biżuterię. Postawiliśmy na krótkie serie, wyszukane materiały, dobrą energię i spokój. Każdy naszyjnik, kolczyki, czy też bransoletki powstają na bieżąco i wykonuję je ręcznie. Dlatego też na niektóre modele trzeba poczekać kilka dni, gdyż ich wykonanie jest czasochłonne, a materiały potrafią przybywać z bardzo daleka. No właśnie – materiały…
Iluzja Jewellery to biżuteria autorska i jednocześnie biżuteria artystyczna. Wszystkie modele powstają z elementów sprowadzanych z całego świata. Bardzo byśmy chcieli pozostawiać jak najmniejszy ślad węglowy i zdajemy sobie sprawę, że międzynarodowe przesyłki nie są najbardziej ekologiczne na świecie. Niemniej jednak postawiliśmy na jakość i w tej kwestii jest to dla nas najważniejsze. Pracujemy z Ziemią w inny sposób i możemy sobie na takie odstępstwo pozwolić. Żywimy się np. w zasadzie samymi roślinami.

 

Iluzja Jewellery i materiały

Kamienie

Elementy, z których składa się nasza biżuteria są wynikiem skrupulatnych i precyzyjnych poszukiwań. Oboje kochamy minerały. Kamienie są i zawsze będą głównym motywem naszej biżuterii. Dlatego też muszą być jak najwyższej jakości. Toteż niekiedy docierają do nas np. z Indii, Afryki, bądź Stanów Zjednoczonych. Niekiedy uda nam się zdobyć piękny kamień od dostawcy z Polski, ale przyznamy, że często docierają do nas minerały ze wszystkich kontynentów.

Metale

Podobnie wygląda kwestia metali. Srebro i złoto udaje nam się z reguły zdobyć lokalnie, natomiast mamy np. również przyjemność współpracować z pracownią mosiądzu z Turcji. Od samego początku podziwiamy kunszt naszych zaprzyjaźnionych tureckich rękodzielników. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy przyjemność zawrzeć w naszych pracach tak wysokiej klasy rzemiosło, które powstaje nad Morzem Czarnym.

 

Ile czasu powstaje Iluzja Jewellery?

 

Ważnym elementem naszej pracy jest spójność i spokój. Dlatego też rzadko kiedy terminy wysłania biżuterii będą błyskawiczne. Iluzja Jewellery to biżuteria autorska oraz biżuteria artystyczna. Musi powstawać w skupieniu, odpowiednim nastroju i w odpowiednim czasie. Praca z kamieniami wymaga precyzji i wewnętrznej harmonii. Zatem nie może powstać od razu, ale to dlatego, że dajemy jej dużo serca i dużo dobrej energii. Czas jest konieczny, aby nasza biżuteria była kompletna. Jeżeli będziemy się spieszyć, wówczas cała nasza intencja i spójność znikną, a tego na pewno nie chcemy.
Iluzja Jewellery ma wprowadzić do świata piękno i radość, a w nich nie ma czasu na pośpiech.

 

Biżuteria artystyczna oświetlona Słońcem

 

Tym jesteśmy i tak działamy. Iluzja to marka biżuteryjna, którą tworzą Kat i Wojtek przy wsparciu szacownych przedstawicieli psiej rasy chihuahua – Zuleyki, Astra i Kaliny. Kochamy naszą pracę, kochamy kamienie, kochamy tworzyć i  Iluzja Jewellery jest od początku do końca przepełniona miłością. Nie zapominamy też jednak, aby wszystkiemu towarzyszyła niekończąca się, świetlista i perlista radocha. Dlatego też naszym hasłem jest „Baw się Iluzją”, do czego z całego serca zachęcamy. Bawcie się naszą Iluzją, ale bawcie się także iluzją, z którą spotykacie się na co dzień. Świat jest wypełniony osobliwymi paradoksami, a śmiech i radość są wyzwoleniem, które powoduje, że te paradoksy nas nie dotkną. Do naszej rzeczywistości zawita wówczas lekkość, a życie wypełnione lekkością ma w sobie więcej prawdy, jakości i światła od życia ciężkiego.

Niech zawsze dla Was świeci Słońce!
Bawcie się Iluzją!
Zapraszamy!
Kat i Wojtek

Nebula Studio Wojciech Gomulski
ul. Mińska 25B/7
03-808 Warszawa
NIP 5832070947

Email

hello@iluzjajewellery.com

naszyjnik z malachitów